Komló XCO

Az XCO (olimpiai crossz) viadal C1-es kategóriájú versenyként szerepelt a nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában, így a kerekeseknek világranglista-pontok gyujtésére is lehetoségük nyílt.

A Dirt Park Kupát a szlovák Milan Barenyi nyerte, megismételve ezzel a néhány héttel ezelotti Pilis Kupán aratott gyozelmét. Legjobb magyarként a Pilis Cross Country Club versenyzoje, Buruczki Szilárd dobogós helyen, harmadikként ért célba, újabb világranglista-pontokat szerezve eredményével. U23-ban a legjobb magyarként Szlobodnyik Zsolt Merida Maraton SC ért célba.

A C1-es besorolású viadalokon férfiak esetében az elso 15 helyezett kap világranglista-pontot, így a pontvadászatban eredményes volt a magyarok közül még Melts András (8. hely), Parti András (11. hely) valamint Bogár Gábor (14. hely). Az olimpiai kerettagok közül Blazsó Márton végül nem teljesítette a távot.

Az elit nok versenyét Vajda Márta nyerte. Az elit U19-es nok esetében Benkó Barbara (PCCC) illetve az uraknál a csömöri Juhász Zsolt, hozva formájukat, ismét a dobogó tetején végeztek. A Dirt Park Kupán a hét éven aluli gyermekektol az elit mezonyig minden vállalkozó kedvu hegyikerékpáros kipróbálhatta magát a baranyai hegyoldalon.

A pálya

Az elit pálya hossza 5 kilométer, szintemelkedése 300 méter volt. A szervezok tartottak az elore jelzett esotol, a versenyt azonban napos ido kísérte, így száraz pályán folyhatott a viadal.